Krátke správy

Prvý stredoeurópsky triumf Capitana sa zrodil v Prípravnej cene

Doteraz jediný raz sa reprezentant stajne Lokotrans Capitano tešil z víťazstva ešte vo farbách predošlého majiteľa v domovskom Francúzsku. Druhé víťazstvo v kariére si tmavohnedý valach pripísal v Prípravnej cene (I. kat., 3+, 1200 m), keď o jeden a štvrť dĺžky zdolal mierne favorizovaného šprintéra roka Worth Choica. Ďalšie tri dĺžky zaostal Little Lord. V sedle víťazného zverenca Luboša Urbánka bol stajňový džokej Martin Laube.

Veľmi napínavý súboj sa zrodil v handicapovom Memoriáli Harryho Petrlíka st. (II. kat., 4+, 2000 m), ktorý potvrdil správne nastavenie nesených hmotností. Po tuhom boji o krk zvíťazila zverenkyňa Jaroslava Línka Mustela, pričom tréner si reprezentantku stajne Dermek Racing aj sám odjazdil. Striebro získala Eyes On You, krátku hlavu zaostal Sir Egerton. Všetkých sedem štartujúcich sa zmestilo do približne troch dĺžok.

V prekážkových dostihoch sa darilo zverencom Jaroslava Brečku, prútenkársku Cenu Damana dokonca dokončila len jediná kobyla, Whirten s jazdkyňou Dominikou Baranovou. Suverénnym výkonom a víťazstvom skončila stípliarska Cena Nestora, v ktorej naplno bodoval reprezentant stajne DS Millennium Hakimpour.

Autor: Daniel Mentel