Krátke správy

Mr Zuru bol v Pardubiciach o nos „kratší“

Početná zostava prekážkarov zo slovenských tréningových centrál zamierila do Pardubíc. Vrcholom mítingu bola prvá kvalifikácia na Velkú pardubickú, veľkými menami nabitá Cena města Pardubic (cross-country NL, 5+, 5800 m), ktorá priniesla pohľadný súboj domácich krosárov Godfreya s Chelmsfordom, dostihy však dokončilo všetkých pätnásť štartujúcich a medzi nimi aj siedmy zverenec Jaroslava Brečku Kaiserwalzer zo stajne DS Millennium a dvanásty Royal Gino z tréningu Mariána Štangela. Slovenské záujmy českej pobočky stajne MPL Racing potešil bronzom veterán Star.

Iba o nos prehral kros druhej kategórie na 3400 metrov ďalší pardubický nájazdník zo zeleno-bordovej „armády“ stajne DS Millenium Mr Zuru. Desaťročný valach je skúseným krosárskym šprintérom s obdivuhodnou úspešnosťou. Nebyť zadržania v Křišťálovom pohári 2020 by Mr Zuru neskončil v prekážkových dostihoch horšie ako na treťom mieste.

Dotácie si vybehli aj ďalší dvaja zverenci Jaroslava Brečku, sériový bratislavský víťaz Fort Ryan skončil tretí v „trojkovom“ krose na 4500 metrov, zatiaľ čo Oroblanco pretavil svoju účasť v klasickom stípli druhej kategórie na piate miesto.

Autor: Daniel Mentel