Krátke správy

Klasické trialy pre Rominu a Macallana

Po viac než päťmesačnej zimnej prestávke sa znovu otvorili brány dráhy v bratislavskom Starom háji a uzimení diváci videli tri triumfy stajne Dr. Charvát (dva na prekážkach a jeden v klasickom triali určenom žrebcom), ale tiež istý triumf domácej Rominy v Cene trojročných kobýl (II. kat., 3k, 1600 metrov). Hoci vlastná odchovankyňa stajne MPL Racing nastupovala do trialu klasickej Jarnej ceny kobýl až ako šiesta šanca, zverenkyňa Jozefa Chodúra sa pod džokejom Jánom Havlíkom držala na dohľad čelu, v cieľovej rovine zaútočila a bez ťažkostí si udržala životnú neporaziteľnosť. Aj zvyšné medailistky sú z domácich stajní, striebro získala outsiderka Mary Bee pred Free Folie.

V „pánskom“ triali, Cene trojročných žrebcov (II. kat., 3ž, 1600 metrov), sa bojovalo o poznanie viac. Víťazný Macallan z českej stajne Dr. Charvát cválal ešte v polovici cieľovej roviny na štvrtom piatom mieste, jeho útok popri bariére bol však taký dôrazný, že to napokon stačilo na tesný triumf o hlavu pred domácim Royal Catatumbo, pol dĺžky späť skončil maďarský Amore Boy.

Modro-žlté farby stajne Dr. Charvát podľa očakávania excelovali v prekážkových dostihoch a pokračovali tak v minuloročnej dominancii. O dve víťazstvá zverencov Pavla Tůmu sa postarali Chittussi v steepli a Red Coral v prútenkárskom Memoriáli Jindřicha Němčanského. V hlavných dostihoch prvého bratislavského mítingu, už 50. ročníku Jarnej ceny Petržalky (steeplechase, 5+, 3800 metrov), sa však „charvátovcom“ nedarilo, desatinový favorit Dominique spravil na jednom zo skokov veľkú chybu a po pár stovkách metrov bol zadržaný. Cesta k víťazstvu sa tak otvorila domácemu Royal Ginovi zo slovenskej pobočky stajne Nýznerov s džokejom Janom Odložilom.

Autor: Daniel Mentel