Krátke správy

Z Prahy aj Budapešti vezú slovenské kone umiestnenia

Na Slovensku trénované kone získali pri svojich dnešných výletoch do Prahy a Budapešti umiestnenia. Do českej metropole si to namierila dvojica reprezentantov stajne 7 Horse z tréningu Mariána Štangela. Chronologicky prvým štartujúcim slovenským koňom v roku 2022 sa stal Kaptain Joe v míľovom handicape II. kategórie. Džokej Jaroslav Línek usadil tmavého hnedáka doprostred balíka koní, v cieľovej rovine s ním zaútočil, na dištancii prebral vedenie a mierili za triumfom. Nakoniec však Kaptain Joe o víťazstvo v posledných metroch prišiel a skončil o krk druhý za nižšiu hmotnosť nesúcim súperom.

Ešte väčšiu smolu mal v tradičnom Gomba handicape (I. kat., 1200 metrov) beluš Gentleman Jack. Hneď po štarte sa s jeho chtivosťou snažila vyrovnať džokejka Michaela Musialová. Keď si našli dobrú pozíciu pri bariére a v cieľovej rovine hľadali priestor na útok, tak Gentleman Jack dostal bodyček od favorizovaného a nakoniec víťazného Jir Suna, úplne vypadol z rytmu a skončil piaty. Následný protest trénera Štangela síce rozhodcovia uznali, ale poradie nezmenili.

Do Budapešti sa vydala skromná výprava trénera Jozefa Chodúra s reprezentantom stajne FeD, s.r.o. Thank The Irish a nebola to výprava márna. V handicape druhej kategórie na 1200 metrov valach spočiatku nestíhal, chvíľu bol aj posledný, ale v cieľovej rovine poriadne zrýchlil a napokon získal veľmi blízke striebro.

Autor: Daniel Mentel