Krátke správy

V Budapešti najlepšie bronzová Datthirey

Napriek vcelku početnej, päťčlennej, ekipe sa slovenským koňom darilo v budapeštianskom Kincsem parku iba čiastočne, keď na stupňoch víťazov skončila len zverenkyňa Jaroslava Línka Datthirey. Reprezentantka stajne EKOLS Skalica vybojovala v šprintérskej Kőbányai díj (Elit, 1200 metrov, 1,6 milióna forintov = približne 4 500 eur) bronz o krátku hlavu pred štvrtým Marlonom, na víťaznú Vain Hope však napriek váhovej výhode stratila takmer štyri dĺžky.

Našim vyslancom sa naopak vôbec nedarilo v Bábolnai díj (Elit, 2200 metrov, 1,6 milióna forintov). Ani „mušia“ váha nepomohla zverenkyni Jaroslava Línka Medelin zo stajne BORMANN k lepšiemu než siedmemu miestu. Ešte o tri priečky horšie skončil deväťročný veterán Lilfast, ktorý nenadviazal na suverénne víťazstvo z bratislavskej tretej kategórie.

Aspoň na „seno“ si v prútených prekážkach na 3200 metrov zarobil zverenec Jaroslava Hanáčka Hunter’s Rules, keď skončil ako posledný dokončivší na piatom mieste.

Naopak valachovi Amosovi zo stajne Strnisko sa v trojkovom handicape na 1400 metrov nepodarilo dostať cez predposledné ôsme miesto.

Autor: Daniel Mentel