Krátke správy

Línek naďalej jazdí na víťaznej vlne

Všetky tri najhodnotnejšie dostihy sobotného bratislavského mítingu ovládli zverenkyne Jaroslava Línka. Hoci pred štartom klasických Slovenských Oaks (Listed, 3k, 2000 metrov) s čakali vyrovnané dostihy, napokon sa stali ľahkou korisťou čistý „jednotkový“ hattrick zavŕšiacej Free Folie. Reprezentantka stajne Strnisko sa razantným finišom dostala na čelo približne 120 metrov pred cieľom a vďaka raketovému zrýchleniu si napokon vytvorila náskok jeden a trištvrte dĺžky. Málo vídaným sa stal boj o druhé miesto, o ktoré bojovala až sedmička kobýl, pričom najšťastnejšia z nich napokon bola jarná klasička Feschanda a bronz získala Willemine. Medzi druhým a ôsmym miestom, na ktorom skončila v derby tretia Abella, bola len približne jedna dĺžka.

Svoj vrchol mali v sobotu aj dvojročné kobyly a aj tu naplno bodoval Jaroslav Línek v úlohe trénera aj džokeja. Cena zimnej kráľovnej (I. kat., 2k, 1600 metrov) sa napriek miernej kolízií pri vbiehaní do cieľovej roviny stala korisťou reprezentantky stajne KT Obal Amry, a to na úkor aktívne cválajúcej She Free. Medailové pozície pre domáce kobyly doplnila Anika.

Do tretice sa Línek tešil v handicapovom Memoriáli Otta Suchovského (II. kat., 3+, 2000 metrov), v ktorom mierny neúspech Blue River v Oaks odčinila jej polosestra Blue Bay z vlastného chovu stajne Caruso. O zvyšné medailové pozície zviedli urputný súboj belky zo stajne Kovometal, pričom striebro o nos uchmatla Shamal Emmi pred Palmerou.

Autor: Daniel Mentel