Krátke správy

Jardin Michelet po neúspechu v Prahe zvíťazil v Slovenskom derby

V horúcom letnom počasí sa v bratislavskom Starom háji odbehla 31. edícia Slovenského derby (Gd-3, 3kž, 2400 metrov) a víťazom sa celkom nečakane stal zlyhavší favorit Českého derby Jardin Michelet s džokejom Adamom Florianom. Zverenec Zdeňka Seménku reprezentujúci stajňu Cardboard zvíťazil po silnom útoku z hĺbky poľa, keď v posledných stovkách metrov predbiehal jedného súpera za druhým a napokon aj na víťazstvo útočiaceho favorita You Just Rocka. Bronz zostal zásluhou outsiderky Abelly doma, a to doslova, pretože reprezentantku stajne Strnisko pár metrov od starohájskej dráhy trénuje Marián Štangel. Úspešný tréner si však nečakaný bronz nemohol užiť naplno. Približne 80 metrov pred cieľom sa totiž pri útoku na tretie – štvrté miesto fatálne zranil Duplikat, ktorý rozšíril rady bratislavskej centrály a stajne MPL Racing len pred pár dňami.

V rámcovom programe sa prvým favoritom darilo len čiastočne. Najnapínavejší súboj sa odohral v dámskej Cene Pat’s Music (I. kat., 3k+, 2000 metrov), v ktorej o „zhupnutie“ hlavy zvíťazila klasická adeptka zo stajne Strnisko Free Folie s džokejom Jánom Havlíkom, a to na úkor favorizovanej Zariyannky. Výbornú formu zverencov Jaroslava Línka potvrdila bronzom Mustela. Free Folie zvíťazila aj na Turf-gala v Cene Arvy, a do septembrového Slovenského Oaks bude nastupovať ako zaslúžená favoritka.

Prekvapením skončil vytrvalecký Zlatý pohár (I. kat., 4+, 2600 metrov), v ktorom so o víťazstvo preťahovali úradujúci Kôň roka Gasparini s napokon o hlavu víťazným Vévodom. V sedle vlastného odchovanca MUDr. Václava Brunu bola džokejka Jiřina Andrésová, aktuálna česká jazdecká šampiónka. Od štartu vedúca Palmera zo stajne Kovometal v záverečných stovkách metrov predsa len nestačila na dvojicu českých vytrvalcov, bronzom však potešila domácich fanúšikov.

„Jednotkové“ double trénera Jaroslava Línka zavŕšil v Bratislavskej míli (I. kat., 3+, 1600 metrov) reprezentant stajne Meridian SK Quessigny, ktorý po boji na zvyšné medailové pozície odkázal dvojicu členov „ružovej armády“ stajne Lokotrans Devil In PinkIdeal Approach.

Autor: Daniel Mentel