Krátke správy

Worth Choice bez ťažkostí ovládol Zlatý bičík

Podobne ako na Turf-gala, aj v Zlatom bičíku (I. kat., 3+, 1400 metrov) sa silnou koncovkou presadil favorizovaný Worth Choice s džokejom Jiřím Chaloupkom v sedle. Sedemročný zverenec Štěpánky Myškovej reprezentujúci stajňu Vasury Kolesa v záverečných stovkách metrov predbehol od štartu vedúceho Devil In Pinka a odkázal ho na tri dĺžky vzdialené druhé miesto. O bronz zviedol s aktívnym Politicom úspešný boj maďarský Blazing Comet.

Druhá „jednotka“ maratónskeho programu, dámska Cena Whisky (I. kat., 3+k, 1800 metrov), posledný trial klasických Oaks, sa stala korisťou domácej odchovankyne Blue River s džokejom Jiřím Palíkom. Reprezentantka stajne Caruso si po druhých miestach v Jarnej cene kobýl aj Cene Arvy pripísala premiérový životný triumf a ak sa nestane nič nečakané, mala by patriť medzi favoritky septembrovej klasiky. Zverenkyňa Jaroslava Línka predviedla sľubný záver, vďaka ktorému sa dostala zo stredu poľa na čelo a iste zvíťazila pred dvojicou od trénerky Zuzany Kubovičovej, pričom neskorým útokom zo zadu získala striebro o hlavu Fauda pred aktívnou favoritkou Palmerou.

Senická trénerka sa tešila po víťazstve Shamal Emmi v Cene turfu (II. kat., 3+, 2400 metrov). Džokej Adam Florian viedol belku stajne Kovometal od štartu na čele, dobre odhadol tempo a v cieľovej rovine len kontroloval situáciu. Striebro vybojoval zlepšujúci sa vlastný odchovanec stajne Strnisko Yukatan pred Medelin.

Autor: Daniel Mentel