Krátke správy

Mr Zuru zvíťazil v pardubickom „šprintérskom“ krose

Po niekoľkých druhých a tretích miestach sa reprezentantovi stajne DS Millennium Mr Zuru konečne podarilo zvíťaziť aj v „Mekke“ stredoeurópskych prekážkových dostihov, a nebolo to hocijaké víťazstvo. Zverenec Jaroslava „Čika“ Brečku totiž naplno zabodoval vo významnej Červnovej cross-country Válečníka (I. kat., 5+, 3300 metrov) v poriadne infarktovom závere. S podporou džokeja Jana Odložila cválal na dohľad lídra, v cieľovej rovine za posledným skokom sa blížil k vedúcemu Lianelovi a napokon šťastne zvíťazil o „kývnutie“ hlavy. Mr Zuru tak získal dotáciu 75 000 Kč (približne 3 100 €).

Na svoju slávnu francúzsku minulosť si postupne spomína deväťročný valach Enjeu D’Arthel, ktorý zamieril do jedného z dvoch najvýznamnejších klasických steeplov v Pardubiciach. Zverenec Jána Cagáňa získal po druhých miestach v Jarnej cene Petržalky a lysolabskej Prvomájovej steeplechase bronz v Zlatom pohári (steeplechase NL, 5+, 3900 metrov), kde síce nemal žiadny nárok na prvých dvoch, zvyšok poľa však porazil s prehľadom.

Ako sme už spomenuli, program sobotného pardubického mítingu bol plný kvalitných dostihov, ale hlavnými z nich bola druhá kvalifikácia na Velkú pardubickú. Tá sa tento rok odbehla ako Pohár Slavia pojišťovny (cross-country NL, 5+, 5200 metrov) so skrátenou dištanciou a dotáciou rovného milióna korún. Na štart sa postavila dvojica na Slovensku trénovaných účastníkov, ktorým sa však tentoraz veľmi nedarilo. Tradičný pardubický návštevník Kaiserwalzer zo stajne DS Millennium dokončil so svojím trénerom Jaroslavom Brečkom v sedle na siedmom mieste, naopak zverenec Mariána Štangela Royal Gino stratil džokeja Jana Odložila na Francúzskom skoku približne v tretine dostihov.

Autor: Daniel Mentel